Дева Премал

Народилася в сім’ї художника Вольфганга Фріса і виконавиці класичної музики. Раннє дитинство провела в Німеччині. За словами самої Премал, її батько серйозно займався йогою і дзен, регулярно використовував мантри, і дочок привчав до того ж. Гаятри-мантра стала першим, що дівчинка в житті почула: батько був присутній при пологах і співав цю мантру для матері. З раннього дитинства Дева Премал чула Гаятри-мантру, дзенскі історії перед сном чи прийомом їжі; потім вона сама разом з сестрою співала цю мантру, ще не розуміючи, що означають ці слова на санскриті. Так співачка виросла в атмосфері східної духовності, і спосіб життя більшості людей в західних країнах представлявся їй занадто фамільярним, а реінкарнація — логічною і справедливою.

Ім’я «Дева Премала», на санскриті означає «божественна любов» або «дарує любов», вона не сама для себе придумала, а отримала в 1981 році від свого духовного наставника Ошо; їй тоді було всього 11 років, але вже в такому віці дівчинка практикувала динамічні медитації Ошо і носила помаранчевий одяг.

купити квитки online

Свою музичну кар’єру Дева Премал почала у 1991 року разом зі своїм партнером Мітеном, британським співаком і гітаристом. Вони познайомилися в 1990 році в Індії в Пуні в ашрамі Ошо, де Премал вивчала рефлексологію, шиацу, тощо. Мітен тоді вже був успішним співаком, і на його виступи в ашрамі приходило по 2-3 тисячі слухачів. Дева Премал, бажаючи більше часу проводити з Мітеном, стала підспівувати йому в якості бек-вокалістки. Від нього вона вперше за довгий час знову почула Гаятри-мантру, стала підспівувати — і відчула себе здатною до самостійного сольного співу.

Deva

Перший їх музичний альбом — The Essence — вийшов у світ в 1998 році; він був записаний в рідному домі Деви Премал.

Дева Премал та Мітен виступають на концертах і проводять семінари в США, Канаді, Японії, Бразилії, Австралії та країнах Європи, в 2013, 2014 та 2015 році вони виступали в Україні. Їх звукозаписна компанія Prabhu Music повідомляє, що по всьому світу було продано понад 900 тис. платівок виконавців.

Дева Премал та Мітен

Ті, хто отримав схвальні відгуки критиків в таких виданнях як Вашингтон пост, Лос Анджелес Таймс, Уолл Стріт Джорнал та визнані такими знаменитостям як Шер, Тоні Роббінс Крішна Дас, Екхарт Толе, Дм Крістіан Норсуп і навіть самим Далай Ламою. Дева Премал та Мітен, сучасні кочівники, чия місія — поділитися з людством бальзамом душі — виконанням мантр.

Використовуючи оригінальні тексти мантр на санскриті в якості основи для виконання, Дева Премал та супутник її життя, Мітен виступають не тільки як зразок талановитої пари духовно розвинених людей, а й намагаються всіма силами сприяти підвищенню усвідомленості і рівня саморозвитку народів на нашій землі. Саундтреки, записані ними популярні в багатьох куточках землі. Люди різних віросповідань і культур слухають і насолоджуються творчістю Деви Премал.

купити квитки online